Преглед на Bubarstvo

Парадоксът е, че в Европейския съюз има държави, които се възползват от схеми за подпомагане на бубопроизводството.

Сензационни сателитни СНИМКИ от брилянтната военна операция на Киев, унищожила най-милото на Русия

Освен това, работещите там научни работници успяват да създадат хибридни копринени буби, под имената:

Сега ще разгледам историята на този отрасъл, особено неговото значение за нашата страна. Ще се запознаете с историята на тази дейност по света и как тя е била пренесена и развита в България.

Новини Новини от Днес Студио Актуално Актуално коментира Гледна точка Интервю Цитати Добрите новини България Политика Общество Образование Здравеопазване Закон и Крими Актуално в общините Мнения Бизнес Икономика Финанси Създатели на бъдеще Компании Свят Европа Америка Азия Африка Австралия и Нова Зеландия Наука Космос Технологии Климат Интересно Живот и стил Градски тренд Запазено място Тяло и баланс Пътешествия Култура Музика Кино Сцена Арт Книги Лица Лайфстайл Шоубизнес Любопитно Здраве Хороскоп Рецепти Градинарство Авто Спорт Футбол България Футбол свят Тенис Баскетбол Волейбол Още спорт Затваряне

ИТН и „Възраждане“ хвърлиха политическа бомба! Коалират се за изборите, но... СНИМКИ

Зрелищен инцидент: Автокран се обърна, а работниците... ВИДЕО

Според българските учени, страната ни има потенциал за производство на висококачествена сурова коприна, греж, която може да конкурира като качество китайската и бразилската, а благодарение на европейската и/или национална субсидия и като цена. Наложително е обаче създаването на нова материална база за отглеждане на буби. Необходимо е да се осигури безвъзмездна помощ или кредитиране на земеделските стопани, желаещи да засаждат черничеви градини и да създадат нова база за отглеждане на бубите.

ПТИЦЕВЪДСТВО: Под натиск от украинския внос и европейските изисквания

Работническо-мениджърската приватизация (РМД) на единственото в България търговско дружество, монополист по отношение на свилоточенето – фирмата „Свила” в гр. Хасково – е довела до загуба на всякакъв контрол от страна на държавата по преработката на пашкулите, без която, както е известно, се обезсмисля и самото производство на пашкули, се казва в анализ на настоящата ситуация в сектора, изготвена от Науичния център по бубарство – Враца.

Много от по-възрастните ни читатели, със сигурност помнят, че в България са се отглеждали копринени буби. Днес ще се опитам да разгледам историята на този отрасъл и по-конкретно неговият дял в България.

Разработване на научно-технически концепции, прогнози, програми и стратегии за развитие на бубарството;

Как обаче фермерите ще станат съмишленици за нейното изпълнение Да се преразгледа Зелената сделка в по-реалистичен план, това обеща...

Практическо ръководство за отглеждане на буби, Д. Христов, М. Петков, Г. Младенов, Бубарство М. Манчев, Земиздат.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Преглед на Bubarstvo”

Leave a Reply

Gravatar